PolskiEnglish

 

Czym się zajmujemy

SkyRanger na płozach w zimie
Jazz 2000 "papuga" w głębokim zakręcie
kompozytowy wirnik na zamówienie elektrowni

Firma KOMPOL (siedziba Warszawa) prowadzi różnorodną działalność gospodarczą:

  • Zajmuje się niemal wszystkim, co obejmuje latanie ultralekkie czyli: motolotnie, samoloty ultralekkie i wiatrakowce. Produkuje motolotnie JAZZ 2000 ze skrzydłem STRATUS, samolot ultralekki SKYRANGER oraz współpracuje przy produkcji wiatrakowców ZEN1, TERCEL i TWISTAIR. Prowadzi również szkolenie teoretyczne i praktyczne na wszystkich wymienionych rodzajach statków powietrznych.
      Niewielka odległość od Warszawy, duże, bezpieczne lotnisko Chrcynno to idealne warunki dla wszystkich, którzy chcą się szkolić, uzyskać świadectwo kwalifikacji i latać samodzielnie. Położony w pobliżu Zalew Zegrzyński oraz dwie malownicze rzeki Bug i Narew zapewniają niezapomniane widoki tym, którzy zdecydują się na lot zapoznawczy z instruktorem i chcą popatrzeć na świat z góry.

  • Zajmuje się produkcją wszelkich wyrobów z kompozytów szklanych, węglowych i kewlarowych, począwszy od wykonania modelu, formy, po produkt finalny.

  • Oferuje do sprzedaży samolot ultralekki typu SKYRANGER – w zestawie (kit), jak i gotowy do lotu.

 
Informacja


W zakładce motolotnie/do pobrania zamieściliśmy aktualne wydania:

1. Deklaracji Projektu i Możliwości Technicznych (DDP) skrzydła do motolotni Stratus P-17 – wydanie nr 02.

Istotne zmiany:

- dodano nowe materiały na powłokę skrzydła (str. 1/6);

- maksymalną prędkość lotu poziomego zwiększono do 165 km/h (str. 4/6).

2. Instrukcji Użytkowania w Locie i Obsługi Technicznej skrzydła do motolotni Stratus P-17 – wydanie 3 Zm. 0.

Istotne zmiany:

- dodano nowe materiały na powłokę skrzydła (str. 1-2);

- zmodyfikowano końcówkę krawędzi natarcia (mocowanie powłoki) – dodano możliwość blokowania kąta końcówki powłoki dla skuteczniejszej regulacji ewentualnej asymetrii lotu (str. 8-20 ÷ 8-23);

- dodano rozdział 10. Procedury dopuszczenia do eksploatacji (zgodnie z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26.04.2018);

- wprowadzono w punktach dotyczących czynności obsługowych skrzydła informacje, kto może wykonywać dane czynności (p. 8.3. Regulacja i trymowanie, str. 8-20 oraz p. 8.4.4. Plan wykonywania obowiązkowych czynności okresowych, str. 8-29).


Grzegorz Rycaj


 
Motolotnia Jazz ogólnie

Motolotania Jazz w locieMotolotnia Jazz ze skrzydłem STRATUS jest rozwinięciem poprzednich konstrukcji typu Blues i Blues PLUS. Doświadczenia zbierane od końca lat osiemdziesiątych po dzień dzisiejszy podczas lotów szkoleniowych, zawodniczych oraz wykonywanych w trudnych warunkach terenowo-pogodowych zaowocowały konstrukcją o bardzo dobrych właściwościach aerodynamicznych, pilotażowych, a jednocześnie wytrzymałą, ergonomiczną, lekką i niezawodną. Świadczą o tym osiągane na tym sprzęcie wyniki sportowe (na osiem medali zdobytych przez Polaków w Mistrzostwach Europy i Świata sześć zdobyto na motolotniach Jazz ze skrzydłem STRATUS plus jeden na wózku motolotni Jazz, do tego 14 tytułów Mistrza Polski w obu klasach na motolotniach Jazz lub wcześniejszych konstrukcjach firmy KOMPOL), ciągłe "testy" twardych lądowań wykonywane przez uczniów oraz uznanie pilotów krajowych i zagranicznych.

Czytaj całość…
 
Zobacz też…


start
newsy
motolotnie
SkyRanger
silniki
śmigła
ośrodek szkolenia lotniczego
kompozyty
o firmie
okazje nowe/używane
linki
projekt INNOTECH
zapytania ofertowe
- - - - - - -
kontakt
dojazd
szukaj
galeria
Polski feed RSS dla motolotnie.pl

 
Joomla Design By Be Professional Networks gronowy widget